15 Temmuz 2010 Perşembe

1 yıldır evli Nesobaby ve Burki


:) Kadınlar için ne kadar önemlidir değil mi yıldönümleri , doğumgünleri... çok severiz biz kadınlar kutlamaları , sürprizleri hediyeleri ...belkide ondandır. Ya da yıldönümleri güzel günleri olayları resmileştirir hatırlatır bize o günün anlam ve önemini.


Biz geçen sene bugün Burki'mle evlendik. Yine böyle güneşli başlayan kuaför çıkışı sağnak yağmur yağan ve bize evlilik heyecanını unutturup başta stresli sonra bol gülücüklü bir gündü 15 Temmuz 2009.

Oysa herşey 2005 yılında yine bir yaz günü başlamıştı ( çok seviyorum bu hikayeyi :)

Ben o zamanlar kızıl saçlıydım (üzerine kaç renk eskittim) bir de daha çok zayıftım :P Bankaya yeni başlamış çömez eğitim grubumun çıtır kızları ile ders arası kafede oturmuş dedikodu yapıyorduk. Ben oldum olası çekik gözlü derin bakışların hastasıyımdır. Hiç beklenmedik bir anda o gün o çekik gözlerle karşılaştı gözlerim " Amanın" dedim içimden "Bu çocuk kim yahuu?" "hemen tanışmalıyım" Annem bilir kafaya koydum mu birşeyi mutlaka olmalı..

Önce gözlerle başlayan takibim sonrası hafiyeliğe dönüştü sistemli çalışmalarım başladı. Ben artık ismini öğrenmiş neredeyse cv'sini hazırlayacak duruma gelmiştim yaptığım araştırmalarla. Kader işte zamanla ağlarını örerken ben de durumu biraz daha hızlandırdım sanırım. Birgün kader ya da tesadüf onu karşıma çıkardı ben de tüm utangaçlığımı ( utangaç değilimdir pek zaten) bir kenara atıp Burki'nin karşısına çıktım ( telefonla aradım desek daha doğru olur belkide) Ve biz nihayet tanıştık. Hatta o gece ona bir mektup yazdım ve dedimki ilerde ne olur bilemem ama bu gece seninle tanışmasam hatayımın sonuna kadar içimde kalabilir pişmanlık duyabilirdim. İşte o tarihini hatırlamadığım bir yaz gecesinden beri tanıyorum Burki'yi. Kader işte kimi zaman ayırdı araya artık istenmeyenleri soktu, sonra belkide daha çok kıymetimizi bildik birleştirdi, askere gönderdi ayrılık acısı özlemler kavuşmalar havaalanında bırakılan yaşlı gözler , özlem, yine o havaalanlarında başlayan mutlu mesut seyahatler , binlerce fotoğraflar , Karamel'imiz ,hüzünler heyecanlar sevinçler yemekler , nice insanların evliliği bebekleri hatta ayrılıklarını , nişan, yüzük aileler...hepsinine tanık etti bizi. ve yıllarca evliliğin "e" sini söylemekten bile korkan sevgilimi yine sanırım o kader evlenmeye ikna etti bir şekilde. ( bu sefer beni ikna etmesi zordu :)))

Gittiğimiz güney Fransa'nın Nice-Monaco yolunda çok güzel manzaralı bir koyunda utangaç bir teklif aldım Burki'den ve kabul ettim evlenmeyi. Sonrası hazırlıklar güzel bir ev kurmanın telaşı ve düğün hazırlıkları...Hıdiv Kasrı'nın muhteşem gül bahçesinde güzel bir düğün ve hayatımın tatili Karayipler'de bir balayı... Derken hepsi geldi geçti ve bugün evliliğimizin 1. yılı doldu. Aman Tanrım ne de çabuk geçti !!! :)


Canım Kocacım Burki'm ,

Sana romantik laflar etmeyeceğim çünkü sen utanırsın ben o lafları söylerken.

Sana büyük vaatlerde de bulunmayacağım çünkü sen neler yapabileceğimi zaten biliyorsun :)

Seni ilk tanıdığım günlerden biriydi , sana demiştim ki " Benimle evlenmelisin" sen de çok şaşırmıştın. Hatırladın mı? Umarım geçen zamanda bunun doğrulunu anlamışsındır :)) Çünkü biz seninle bazı yönlerden her ne kadar çok farklı olsak da hep birbirimizi tamamlar olduk. Birbirimizin eksiklerini tamamlayıp fazlalıklarını törpüleyip bir bütün olduk. Bundan sonraki dileğim bu renkli güzel huzurlu yuvanın devam etmesi ve belki birkaç seneye içine de bir güzel bebekle (bacakları bana çeksin gözlerini senden alsın burnunu benden :))) zekasını senden aklını ve duygusallığını benden yeteneklerini ikimizden dişleri bana cesareti ve sportmenliği sana çeksin, merhametli olsun bizim gibi ve de mutlaka sağlıklı ve şanslı olsun ...) o yuvayı iyice renklendirip canlandırmak olacak (tabii biz buna hazır olduğumuzda ;) . Hergün eve vardığımızda Karamel'i önce ben kucaklıycam savaşı yapmak ve onu sıkıştırmak yumak yumak tüylerinden. Bir de seninle görmediğimiz birçok dünya toprağını görmek. Anlamak birbirimizi eskisinden daha çok. Gerçek bir çekirdek aile olmak. Hayallerimiz gerçekleşirken yanyana olmak . Allah bizi ayırmasın pişman etmesin hiçbirşeyden. Ömrüm yettiğince ve sen izin verdikçe seni hep çok seveceğim aşkım !

1. yılımız kutlu olsun !!!

Sadece senin Nesobaby'n...

23 yorum:

Dışavurum dedi ki...

İkinizi de seviyorum , tebrik ediyorum.
Hep mutlu olun Arıklar ,bir de bol bol gezin :)

pembe ajandanın sahibesi dedi ki...

çok duygulandım okurken, ne güzel bi hikaye. İnşallah daha nice nice yıllarınızı kutlarsınız, aynı aşk ve sevgiyle. bende 1. yılınızı tebrik ediyorummm.

özgün dedi ki...

Evet evet kesin yaşlandım ben!
hem unutmuşum bugünü hem de okurken gözlerim doldu...
Benim küçük kardeşim bugün Tan'ın yaşında olduğun günleri dün gibi hatırlıyorum aramızda 1 yaş var yahu yine de küçüğümsün sanki elimde büyüdün de sanki şimdi kocaman bir kız olunca ben duygulandım...

Herşeyin en güzelini hakediyorsunuz...

Mutlu sonlarınız bol olsun ve hep yeniden başlayın her güne ilk günki gibi...
Zaman tükensin sadece siz hep yeniden doldurun kabinizi birbirinizle...

Sedoş dedi ki...

Yüzünüzden gülücük ,
Cebinizden para ,
Takviminizden seyahat eksik olmasın , pek sevigili arkadaşlarımız.

Sizi seviyoruz.
Evlilik yıl dönümünüzü kutlarız.
Allah ayırmasın ,
Sevgilerimizle
Seda & Engin ASOLAR

nesobaby dedi ki...

AsoLady biz de seni seviyoruz :)) AsoAnne mi desem yoksa heheheh :)

En sevdiğim renk Pembe ajandanın sahibesi ben de niyeyse yazarken duygulandım sanki 50. yıldönümümüz gibi :)) ama şaka maka 5 yılı geride bıraktık

Kuzennnnn sen iyi ki varsın kuzen her ne kadar çocukken ben bebekken minnacık sen bana gıcık olsan da şimdi seviyorsun beni yuppiii :) Ayrıca şahidi olduğun bir nikahın yıldönümü yanii lütfen unutma seneye :P heheheheh :) Şahidim benimmm !!! Seni çok seviyorum annemin doğurmadığı (yerine halamın doğurduğu) ablam :)))

Ayseg dedi ki...

1 yıl ne kadar çabuk geçti; nice mutlu beraber senelere; bir yastıkta kocayın inşallah.

Yazın da çok güzel, romantik. Özellikle Arığa yazdığın bölümden çok etkilendim.

Öpüyorum ikinizi de

Pino dedi ki...

Ne güzel yazmışsın bir solukta okudum Nesocum. Ömür boyu mutluluklar dilerim:)) Evinizden sağlık, huzur, neşe eksik olmasınn:D
15 Temmuz hep güneşli olsun böyle pırıl pırıl (Bunu ikimiz için de diledim:)
Sevgiler,
Evlilik yıldönümü kardeşliğinden
Pino :D

nesobaby dedi ki...

Ayşegül blogumda :)) olleyy
Teşekkür ederim canım Arık'a layık bir gelin olmaya çalışıyorum heheh bir de 10 kg versem senin gibi olsam ( 10 kg versem de olamam ya neyse) çok süper olacak :D hahahha

Pinooooo :) çok güldüm yaa
kardeşim benim hahahaha :D Senin çizgi karakterin olmak istiyorum benden olur mu acaba?? Kafamda fiyonklu tacımla mesela ?? kucağımda Karamel ..
Size de tekrar mutluluklar Pino cooo !!!

Güldo.... dedi ki...

Her zamanki gibi süpersin nesobaby…Ben daha önce senin gibi 10 parmağında 10 marifet birini tanımadım….Hem çok gezerrrr hem tam bir ev hanımı….

Her şeye yetişir kıpır kıpır ….Enerjine hayranım… Emin ol,sen hiç bi zaman yaşlanmayacaksın… Evliliğinin 30.yılını kutlasan da hep böyle kalıcağını biliyorum ben senin….
Bir Ömür mutluluklar Burkiyle ....

Göçebe dedi ki...

Daha nice güzel seneler diliyorum. Umarım minik nesolarınızla, burkilerinizle yuvanız daha da güzelleşir ve hep birlikte dünyayı keşfetmenin tadını çıkartırsınız.

nesobaby dedi ki...

Güldom :) şımartooorsun beni kuzuuum :) Ay çok mutlu oldum yazdıklarına :))))
Size de Ömür'le bir ömür mutluluklar bebişimmm ;)
Mehtapcıımm çok teşekkür ederim
Küçük nesolar evet ama küçük bir burki daha çekebilir miyim bilmiyorum :))) şaka şaka
Burak'ta aynı şeyi benim için diyor senden bir tane daha çekebilir miyim bilmiyorum diyor :)))

penelope dedi ki...

allah artırarak devam ertirsin :)ayırmasın ..bozmasın..güzel şey sevmek...birlikte olmak...tebrik ederim ..

nesobaby dedi ki...

Penelope co lütfen şu hüzünlü havandan kurtulup aramıza bir an evvel döner misin kuzuuummm :) Özlettin kendini valla billa ..Teşekkür ederim güzel dileklerin için !!!

Burcu dedi ki...

yolum ilk kez düştüğü için rötarlı kutluyorum evlilik yıldönümüzünü :)) birlikte nice güzel yıllarınız olsun

nesobaby dedi ki...

Burcu geç olsun güç olmasın demişler :))) teşekkürler ... yolun hep düşsün ne güzel değişik isimler yorumlar görmek benim gibi acemi bloger için :D

Bero dedi ki...

Anaamm okurken gözlerim doldu be nesoşka :)
Hatta itiraf ediyorum gözümden bir damla yaş bile düştü.
Mutluluğunuz daim olsun, beraber yaşlanın inşallah, torunlarınızla, sağlıkla
İkinizi de öperim. Burki'ye selamlarımı ilet.

nesobaby dedi ki...

Bero'cum sağol hoşgeldin aramıza yeniden :)

Göçebe dedi ki...

:))

Noni dedi ki...

Ne kadar güzel bir çift böyle, ömrünüzün sonuna kadar hep böyle mutlu ve ışıl ışıl bakın objektiflere!

nesobaby dedi ki...

Nonişkaaa :)) Moskova güzeli oldun artık :) Darısı başınıza çıtır gelin Nonişim! Dikkat edersen benim de gelinliğim benim tarzımdaydı, göğüs kısmında hep beyaz tüyler vardı çok şiriiiin :))) Gelinlikçim Esin Hnm. "sana bir sürprizim var "dediğinde korkmuştum, sonra "senin tarzına uyacağını düşündüm" deyipte gelinliğin son halini gösterdiğinde mutluluktan ağlamak üzereydim :)

Modapark.Net dedi ki...

ooyyy çok güzeldi :)
mutluluğunuz yıllarca sürsün giittsiiin inşallah.
Artık benim asker nişanlımda gelsin bizde yapalım düğünümüzü yahu :'(

nesobaby dedi ki...

Modapark teşekkürler :)
umarım sevdiceğin hemencecik gelir
sayılı zaman çabuk geçer diye bir klasik var ya işte o gerçek :))
Ben de yaklaşık 11 ay asker yolu bekledim Diyarbakır'daydı hem de. Herşeyin hayırlısı oluyor içini ferah tut bekarlığın tadını çıkar ;)

ÖZGE TOKMAN dedi ki...

ilk kez bugün ınstagramda gördüm sizi .. nice yıllarınız olsun