23 Mart 2010 Salı

Ücretsiz Kolej Eğitimi


Sevgili Nesobaby severler,

Bugün aldığım bir haberi sizinle de paylaşmak istiyorum. Eğer etrafınızda ihtiyacı olan ve aranan şartlara uyan çocuklar var ise paylaşmanız iyi olacaktır.

SevgilerDarüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı 30 Mayıs'ta
147 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan, yetenekli öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, yabancı dille eğitim veren Darüşşafaka’nın 2010 yılı sınav takvimi belirlendi. Sınava katılmak için 04 Ocak 2010 Pazartesi günü başlayan başvuruların son günü 26 Mayıs 2010 Çarşamba. Sınav 30 Mayıs 2010 Pazar günü 20 sınav merkezinde saat 10.00’da başlayacak.

Sınavlar; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da düzenlenecek. Darüşşafaka, sınav sonucuna göre 2010-2011 eğitim-öğretim yılı için 120 öğrenciyi daha Darüşşafaka ailesine katmayı amaçlıyor.
Yetenekli gençleri yetiştiren, Türkiye ve dünyanın en saygın ve en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Darüşşafaka, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmeyi hedefliyor.

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

Babasının hayatta olmaması, Ailesinin maddi durumunun öğrenimini sürdürmesine yeterli olmaması, 1999 ya da daha sonraki tarihlerde doğmuş olması, 2008–2009 eğitim-öğretim yılında 3.sınıf öğrencisi olması, Sağlık ve diğer yönlerden yatılı okula kabulüne sakınca bulunmaması, T.C. vatandaşı olması.
Yukarıdaki koşulların tümüne uyan öğrenciler sınav kaydı için başvurabilirler.
Sınav tanıtım toplantılarıDarüşşafaka Eğitim Kurumları, 30 Mayıs’taki sınav öncesi daha çok sayıda öğrenciye ulaşabilmek için Türkiye genelinde okulu ve sınavı tanıtmak amacıyla tanıtım toplantıları düzenleyecek. Darüşşafaka, 33 ilde okul müdürleri, sınıf öğretmenleri, rehber öğretmenler, 3.sınıfta okuyan ve babası hayatta olmayan öğrenciler ve velileri ile buluşacak.
Darüşşafaka bu amaçla tanıtım toplantılarını 5 Nisan 2010 tarihinde Van, Denizli, Erzurum, Balıkesir, Konya, Sivas, Tokat, Adana, Malatya ve Şanlıurfa'da, 6 Nisan 2010 tarihinde Tekirdağ, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Ağrı, Diyarbakır, Hatay, Afyon, Aydın, Mersin, Manisa, Sakarya, Kahramanmaraş, Yozgat, Ordu ve Ankara'da, 7 Nisan 2010 tarihinde Samsun, Kayseri, Mardin, Gaziantep ve Muş'ta, 4 Mayıs 2010 tarihinde ise son il olarak İstanbul’da gerçekleştirecek.
Amaç: Daha çok öğrenciye ulaşmak. Toplantıda katılımcılara Darüşşafaka Eğitim Kurumları tanıtılarak, Darüşşafaka’da öğrencilere sunulan imkânlar hakkında bilgi verilecek. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan sınav sistemi de öğretmenlerle paylaşılacak. Darüşşafaka’nın öğrencilerine sunduğu sosyal imkânlar ve spor faaliyetleri de toplantının konu başlıkları arasında yer verilecek.

2 yorum:

Dışavurum dedi ki...

Teşekkürler Nesobaby :)

nesobaby dedi ki...

Şekerim ihtiyacı olanlara duyuralım boşa gitmesin bu kampanyalar